Jdi na obsah Jdi na menu
 


V roce 1995 dokončila Sokolovská uhelná a.s stavbu budovy pro zdravotně postižené občany regionu Sokolovska. Převedla ji na město Sokolov, které v ní založilo příspěvkovou organizaci Chráněné dílny. Od 01.07.2008 pak veškerá práva a povinnosti této organizace převzalo naše občanské sdružení a to včetně budovy a jejího okolí.

Budova plně odpovídá potřebám zdravotně postižených občanů, má řadu sociálních zařízení /včetně pro vozíčkáře/ s odpovídajícím vybavením. Dílny jsou světlé a prostorné, opět s ohledem na bezpečnou pohyblivost. Výtah v budově zasahuje do všech pater. Celý prostor v budově je tak bezbarierový.

Na financování provozu se podílí město Sokolov a Ministersvo práce a sociálních věcí /prostřednictvím Úřadu práce v Sokolově/. Ročně zaměstnáváme průměrně 42 - 45 členů či zaměstnanců, na ostatní pracovní poměr cca 4-8 občanů. Často kritizovaný "domácí prac.poměr" zatím neprovozujeme.Věškeří pracovníci pracují v naší budově.

Celoroční, celkové náklady na provoz činí cca 6.2 - 6,9 milionu Kč, včetně nákladů na opravy a údržbu budovy a péči o okolní plochy / travnatý porost, keře, ploty apod./. Tyto položky činí z celého objemu financí částku cca 0,2-0,3 milionu Kč.

Bez pomoci města a MPSV by v této budově nemohli zdravotně postižení občané Sokolova dál vykonávat svoji činnost.